Знайомимося з традиціями інших національних культур

Україна – унікальна країна, яка межує з багатьма іншими країнами;  країна,  що об’єднала понад 130 національностей і народностей.

Київщина – це комфортний регіон, де живуть люди різних національностей та культур. Одним з першочергових завдань сучасної виховної політики в дошкільному закладі є формування у дітей толерантної поведінки, зокрема етнічної й конфесійної толерантності.

Відображаючи національну своєрідність культур, педагоги нашого закладу приділяють особливу увагу формуванню національної самосвідомості та особистісної культури, що в свою чергу означає, що діти залучаються до загальних людських цінностей, формуються навики поважного й толерантного ставлення до інших культур і релігій.

Саме з метою ознайомлення з особливостями мови, побуту і традиціями людей, що мешкають на Київщині, зокрема в нашому місті Буча, у грудні 2018 року вихователем Зелінською С.В. була організована  цікава зустріч із родиною Согомонян, діти якої відвідують наш заклад. Яскравим представником цієї родини є Армен Левонович, етнічний вірменин, який цими днями завітав до різновікової групи «Дружня сімейка», щоб розповісти дошкільнятам про далеку країну Вірменію, в якій він народився, познайомити малюків із сімейними й релігійними звичаями, народним етикетом, традиціями гостинності.

Армен Левонович дуже ретельно підготувався до цієї зустрічі: показав цікаву мультимедійну презентацію про країну Вірменію, її столицю Ереван, познайомив з  гербом та прапором країни, назвав її відомі пам’ятки. Цікавою була розповідь про гору Арарат, яка має свою багатовікову історію.  Під час зустрічі наші вихованці виявилися не тільки уважними слухачами, але й допитливими і толерантними, яких цікавило усе: які є улюблені національні страви? Як буде вірменською «доброго ранку», «до побачення»? Які є традиції в родині? тощо.

   Зустріч відбулася. Вона була теплою і невимушеною, вразливою і емоційною, цікавою і корисною, незабутньою і неперевершеною!