Сторінка логопеда
В цьому розділі ми пропонуємо поради для батьків, вихователів та всіх небайдужих до виховання маленької особистості дитини.
Свої рекомендації Вам пропонують вчителі-логопеди –
Телепенко Олена Сергіївна
спеціаліст вищої категорії, звання "Вчитель-методист", педагогічний стаж роботи – 34 роки. Нагороджена медаллю Софії Русової, знаком «Відмінник освіти», грамотами Міністерства освіти і науки України, подяками Київської облдержадміністрації, Головного управління освіти, відділу освіти, подякою Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів.
Зелінська Світлана Володимирівна
Учитель-логопед. Освіта вища. Педагогічний стаж - 17 років. Спеціаліст першої категорії, закінчила Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, 2002 рік. Спеціальність за дипломом "Дефектологія". Нагороджена Подякою Київського обласного Інституту педагогічної освіти педагогічних кадрів, Подякою Бучанського міського голови, Подякою відділу освіти Бучанської міської ради.
Вчасне невиправлення мовленнєвих вад призводить до порушення та затримки загального розвитку дитини, до труднощів у сприйманні та аналізі як навчального матеріалу, так і сучасних реалій. Тому логопеди завжди попереджають батьків, та застерігають їх від легковажного ставлення до проблем мовлення їхнього малюка .
Як організувати роботу і на що звернути увагу батькам:
Звуки
– Не повторюйте за дитиною неправильної вимови звуків.
– Розмовляйте з дитиною, правильно вимовляючи слова.
– Своєчасно виправляйте неправильну звуковимову дитини.
– Якщо мовлення вашої дитини нечітке і незрозуміле для оточення, зверніться до учителя – логопеда.
– Вірші, чистомовки, скоромовки стануть надійним помічником у вихованні правильного і виразного мовлення вашої дитини.
Граматика
– Постійно стежте за правильністю мовлення дитини.
– Своєчасно виправляйте граматичні помилки.
– Не втручайтесь у дитячі розповіді, спочатку вислухайте дитину, а потім виправляйте помилку.
– У двомовних сім`ях завжди вважайте на мову навчання вашої дитини та якою мовою розмовляє малюк. Виправляйте помилки двомовності.
– Допомагайте дитині вивчати мову для навчання та комунікації з однолітками.
Мовлення
– Правильне мовлення батьків – приклад для наслідування Вас Вашою дитиною.
– Використовуйте кожну вільну хвилинку для розмови з дитиною.
– Мотивуйте до розмов дитину, хваліть кожен прояв бажання розмовляти.
– Критикуйте обережно, повертаючись до ніжності і любові, яка підштовхне маля розмовляти краще.
– Не забувайте записувати в зошит чи на диски моменти спілкування, для наступних приємних вражень та аналізу виконаної вами роботи.
Терпіння, Вам, шановні батьки! Любіть і поважайте своє творіння! Пам»ятайте, що Ваша праця повернеться до Вас не відразу! Поступове пізнання світу, любов, та розуміння невдач, підтримка та захист з Вашого боку допоможе малюку захистити себе в майбутньому, відстоюючи власні інтереси у суспільстві. А ми – вчителі допоможемо вам!