Музична діяльність

Музичний керівник ЗДО №1 "Сонячний" Каанцева Людмила Михайлівна

Кваліфікаційна категорія: вища

Відзнаки: знак "Відмінник освіти України", Грамота та Подяка

Міністертва освіти і науки України.

Педагогічне звання: "Вихователь-методист". 

 

 

 МУЗИКА - це безпосередній вплив на підсвідомість, а тому – один із наймогутніших засобів трансформації психіки людини, а особливо – дитини. 

Науково доведено, що  музика має лікувальний вплив на організм дитини: може заспокоювати чи збуджувати нервову систему, прискорювати чи уповільнювати роботу серця та дихання, регулювати температуру тіла, активізувати імунітет тощо, а також відіграє  велику роль в розвитку  їх творчих здібностей, пам’яті і слуху. 

Діти завжди налаштовані на радість, такою є й музика для них. Її можна прирівняти до вітамінів, які підвищують тонус людини.

Медики стверджують, що нестача у сучасних дітей благодатних звуків викликає хвороби. 

В сучасний час батьки мають широкий вибір засобів: це можуть бути диски і касети з традиційною класичною музикою або з музикою, яка зроблена спеціально для немовлят. Що краще підходить вашому малюку повинні вирішувати батьки, поспостерігавши за реакцією малюка.

Дуже добре добирати записи із класичними мелодіями на фоні природи. 

Потрібно мати вдома й записи музичних творів та пісень, які подобаються. Адже те, що вони нам імпонують, свідчить, що наш організм потребує саме цих звуків та ритмів і на емоційному, і на фізичному рівні.

Необхідно мати записи народних пісень. Кожна людина народжується з генетичною пам’яттю, а отже, її організм потребує звуків родових джерел, до яких належить й етнічна музика. В українських народних піснях закладено величезний спектр емоцій, завдяки чому вони є надзвичайно енергетичними.

         Доречно мати і слухати дитячу музику. Взагалі вдома музика має звучати якомога частіше. 

Необов’язково сідати біля програвача, щоб слухати її. Вона може звучати, коли ви виконуєте якусь роботу. І хоча ви начебто не зважаєте на неї, вона все одно справляє свій благотворний вплив .

Дорогі батьки, слухайте музику та співайте разом із дитиною, адже час проведений  дітей з батьками, сприяє налагодженню більш тісного психологічного зв’язку.

Інформація для батьків

Хоч повірте хоч перевірте (консультація для батьків)

    Кожен інструмент і орган нашого організму має свою вібрацію. Якщо знати, з яким інструментом в унісон звучить орган, що збився з ритму, і регулярно слухати, а тим паче виконувати на відповідальному інструменті музику, пробуджується ресурс боротьби клітини за виживання.

Духові інструменти зміцнюють ослаблене серце і судини;

скрипка – тонкий кишечник;

орган – гармонізує енергопотік хребта;

фортепіано – щитовидна залоза і шлунок;

флейта – легені і печінка;

віолончель – нирки;

цимбали – печінка;

баян – черевна порожнина;

арфа – серце і легені;

саксофон – стимуляція сексуальної енергії, нирки;

гітара – серце;

труба – підшлункова залоза;

гобой – жовчний міхур;

губна гармоніка – товстий кишечник;

кларнет – кровообіг;

Барабан – міні – громовідвід: досхочу побарабанивши, можна випустити на волю образу або гнів на кривдника, скинути всю негативну енергію. Барабан впливає на ритм серця, серцево – судинну систему і хребет.

       При заїканні і поганій вимові корисна гра на струннощипкових інструментах: стимуляція рецепторів на кінчиках пальців розвиває мовленнєвий апарат.