Праця в природі

Різноманітна праця в природі приносить дітям багато радості і сприяє всебічному розвитку. Вона розширює кругозір дітей, сприяє розвитку у дітей спостережливості і допитливості, викликає інтерес до об'єктів природи, до праці людини, повагу до людей праці. У процесі роботи на городі формуються практичні навички догляду за рослинами, розвиваються інтелектуальні вміння: планувати роботу, підбирати матеріали та інструменти, намічати послідовність операцій, розподіляти за часом між учасниками праці, оцінювати результати.

Праця в природі створює сприятливі умови для фізичного розвитку дітей, оскільки в більшості випадків він проходить на свіжому повітрі, різноманітний за своїм характером, а це сприяє розвитку руху, зміцненню нервової системи. У праці задовольняються естетичні потреби дітей.

Так, діти різновікової групи №2 групи разом з вихователем Процик С.В. спостерігали за городніми рослинами з моменту проростання, а тепер прийшли на город прорвати бур’яни. Малята із задоволенням працювали на ділянці, бо вже знають рослини які ростуть на грядках. Посильна і цікава робота приносить їм радість, а це - основа для виховання в подальшому бажання трудитися, стійкого інтересу до праці. Праця в природі лише в тому випадку має виховно-освітнє значення, якщо його організація і зміст відповідають певним педагогічним та гігієнічним вимогам.