Економічні знання дітям: вдома та дитячому садку

Родина – це реальне економічне середовище, в якому живе дитина, де вона постійно включається в життєві ситуації: стикається зі справжніми грошима, рекламою, ходить з батьками в магазин, бере участь у процесах купівлі – продажу і т.д. Зрозуміло, що об’єднання двох форм економічного виховання: вдома і в дитячому садку, двох аспектів поведінки дітей – умовного і реального, може дати позитивний результат в області їх економічного виховання і розвитку.

В дошкільному закладі діти отримують основи економічних знань на спеціальних заняттях. Мета занять з економіки – повідомлення дітям знань з області фінансових категорій, формування уявлень про товар, як результат і продукт людської праці, як предмет людських відносин, знайомство з різними видами реклами, історією походження грошей і т.д. На заняттях діти «купують», «продають», «міняють», «працюють», але все це лише гра, яка закріплює досвід, отриманий в сім’ї.

Тому, робота з економічного виховання дошкільнят неможлива без участі батьків, їхньої зацікавленості, розуміння важливості даного питання.

З цією метою в різновіковій групі №1 "Дружна сімейка" відбувся показ заняття з економічного виховання "Бізнес та ділові стосунки" (вихователь Домбровська О.П.) для батьків. Вихователь ще раз довела батькам, що гру визнають найліпшим способом підготовки до дорослого життя, і, саме за допомогою гри, найлегше розвинути у дитини економічне мислення, здібності, притаманні фінансово грамотній особистості.